Nietrzymanie stolca po porodzie

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

stymulacja mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezwykle szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym porządniej, bo ćwiczenia dają wtedy poprawniejsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak przeważnie powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie prędko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się dobrze. Wiele pacjentek deklaruje, że to naturalnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź dokuczliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*