Restaurants near Main Market Square

Prawdziwie włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują rzadsze dania – tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć też nie tak znane włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z wielu zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek w klimacie włoskim bez wyjątku powinien obejmować również wino. Odrobina alkoholu to we Włoszech norma. włoskie jedzenie Kraków Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie bolgheri, kalabryjskie ciro oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*