włoskie jedzenie Kraków

Smaczna włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród szerokich wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. jedzenie w biance Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, focaccia, ravioli i liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*